Plastové krabičky ANO či NE..

Je tady dlouho očekávané téma jednorázových plastových misek.

Jak víte, snažili jsme se v minulosti přejít ke kroku vratných misek (krabiček).

Začali jsme se o tuto problematiku více zajímat a zjistili jsme, že zůstaneme u stávajících polypropylenových krabiček, které jsou plně recyklovatelné viz. odkaz od českého výrobce.

Vratné krabičky měly zaručovat 400-500 cyklů (po našem odzkoušení tak 200 cyklů) a potom? No potom by skončili ve spalovně, protože se nedaly recyklovat. To by mnohem více znečišťovalo životní prostředí.

Potom jsou tady krabičky na bázi škrobu (nikdo doposud neví, co může udělat daná látka po styku s potravinou) a další věc je, že nesmí mezi běžný odpad. Patří do kompostu, proto ani touto cestou se nevydáme.

Je to pouze na nás konzumentech, zda plastové krabičky budeme třídit do plastů, kde se poté plně zrecyklují na regranulát a vyrobí se z nich další plastové výrobky.

 

Proč právě polypropylenové (PP) misky?

Jednoznačná výhoda polypropylenových misek vyráběných u nás v ČR  je ta, že je použit pouze a jen čistý polypropylen, který je zdravotně nezávadný a dostatečně odolný. Díky tomuto faktu můžeme zaručit, že naše produkty se dají poměrně jednoduše recyklovat.  Naší snahou je co nejméně zatěžovat životní prostředí, proto z naší výroby není prakticky žádný odpad.  Veškeré produkty jsou certifikovány pro přímý styk s potravinami.